Δημοσιεύτηκαν στο ΦΕΚ τα Προγράμματα Σπουδών πέντε νέων Ειδικοτήτων για το «Μεταλυκειακό έτος- Τάξη Μαθητείας»

Δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ τ 다운로드. Β΄ 4496/11-10-18 η απόφαση της Υφυπουργού Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων Μερόπης Τζούφη, με την οποία καθορίζονται τα Προγράμματα Σπουδών των πέντε νέων ειδικοτήτων

«Κομμωτικής Τέχνης»,

«Βοηθός Φαρμακείου»,

«Συντήρησης Έργων Τέχνης – Αποκατάστασης»,

«Τεχνικός Μηχανολογικών Εγκαταστάσεων και Κατασκευών» και

«Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ» για το «Μεταλυκειακό έτος – Τάξη μαθητείας» 다운로드.

Οι ειδικότητες αυτές θα λειτουργήσουν για πρώτη φορά σε τμήματα μαθητείας το σχολικό έτος 2018-19 윈도우7 캡쳐도구 다운로드. Σημειώνεται ότι τη χρονιά αυτή, θα λειτουργήσουν στα τμήματα μαθητείας   για αποφοίτους ΕΠΑΛ συνολικά 21 ειδικότητες 다운로드.

Το έγγραφο σε μορφή pdf

H διδακτέα-εξεταστέα ύλη των Πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων της Γ΄ τάξης Ημερήσιων και Δ΄ τάξης Εσπερινών ΕΠΑ.Λ. για το σχ. έτος 2018-2019

복음성가 무료

H διδακτέα-εξεταστέα ύλη των Πανελλαδικώς εξεταζόμενων μαθημάτων της Γ΄ τάξης Ημερήσιων και Δ΄ τάξης Εσπερινών ΕΠΑ.Λ 다운로드. για το σχ. έτος 2018-2019